Kurs krok po kroku

Zapisy i formalności

Przyjdź w godzinach pracy naszego biura (10:00 – 17:00). Weź ze sobą dowód osobisty lub paszport. Kurs można rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat. Na miejscu pomożemy Ci wypełnić wniosek oraz przygotować niezbędne dokumenty potrzebne do uzyskania Profilu Kandydata na Kierowcę. Organizujemy również badanie lekarskie, co umożliwi uzyskanie profilu. Potrzebna będzie także fotografia o wymiarach 3,5 x 4,5 cm. Z wypełnionym u nas wnioskiem, zaświadczeniem od lekarza o braku przeciwskazań do prowadzenia pojazdów i fotografią należy się udać do właściwego z uwagi na miejsce zameldowania Wydziału Komunikacji w celu uzyskania PKK.

Zajęcia teoretyczne

Zajęcia teoretyczne odbywają się w naszej siedzibie w godzinach popołudniowych (17:00 – 20:15) we wtorki, środy i czwartki (w sumie 6 dni wykładowych). Po ich zakończeniu rozpoczynamy szkolenie praktyczne czyli „jazdy”.

Zajęcia praktyczne

Jazdy odbywają się na mieście, poza obszarem zabudowanym oraz na placu manewrowym. Rozpoczynamy i kończymy je pod naszą siedzibą przy ul. Kołłątaja 30 (w przypadku kat. B) oraz na naszym placu przy ul. Studziennej 8 (dla kat. A).

Szkolimy samochodami marki Toyota Yaris oraz motocyklem Yamaha MT-07 – pojazdami takimi samymi jak na egzaminie państwowym.

Godziny jazd ustalasz w dogodnym dla siebie terminie. Instruktorzy pracują 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 22.00 oraz w weekendy 8:00 – 16:00.

Doskonalenie

Do Twojej dyspozycji w biurze znajduje się komputer, na którym możesz ćwiczyć testy. Masz możliwość wykupienia dodatkowych godzin doszkalających, aby być pewnym swoich umiejętności na egzaminie państwowym. Instruktorzy oraz wykładowcy są do Twojej dyspozycji, odpowiedzą na nurtujące Cię pytania. ZAPRASZAMY!

Zakończenie kursu

Po odbyciu szkolenia praktycznego czeka Cię egzamin wewnętrzny zarówno teoretyczny jak i praktyczny.

Część teoretyczna odbywa się w naszej siedziebie, część praktyczna trasami takimi jak na egzaminie państwowym.

Po pozytywnym zaliczeniu obu egzaminów otrzymasz od nas swój Profil Kandydata na Kierowcę, by móc udać się z nim do WORD-u w celu zapisania na egzamin państwowy.    Koszt egzaminu państwowego : teoria – 30zł, praktyka kat.: „B” – 140 zł